Βόλεϊ

Με τρομερή ανατροπή στους «8 » του Κυπέλλου ο Παναθηναϊκός

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου πέρασε ο Παναθηναϊκός νικώντας στο τάι μπρέικ την Κηφισιά.

Σε ένα σπουδαίο ματς ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου νικώντας με 3-2 την Κηφισιά.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα δύο πρώτα σετ με 25-21 και 25-23, έφτασαν σε ματς-μπολ στο τρίτο, ωστόσο οι «πράσινοι» το πήραν με 27-25 και ισοφάρισαν εύκολα με 25-16 στο τέταρτο.

Στο τάι μπρέικ οι γηπεδούχοι αποδείχτηκαν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και πιο ψύχραιμοι παίρνοντας τη νίκη με 22-20 και μαζί τη ρεβάνς για την ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Παμβοχαϊκός - Εθνικός Πειραιά.

Τα σετ: 21-25, 23-25, 27-25, 25-16, 22-20