Είναι οι πίνακες του Οκτωβρίου, οι οποίοι περιελάμβαναν τα πρώτα παιχνίδια διασυλλογικών πρωταθλημάτων, όπως και το αναπτυξιακό τουρνουά της Πεύκης. Φάνηκε, πάντως, ότι είναι νωρίς για σημαντικές αλλαγές.

Στο ρετιρέ των συνολικά δέκα κατηγοριών καταγράφηκαν απλά κάποιες μεταβολές στις πρώτες πεντάδες. Σε πρώτη θέση υπήρξε μόνο μία μετακίνηση, αλλά δεν είναι πολύ ουσιαστική υπό την έννοια ότι η Ιωάννα Γερασιμάτου, η οποία ανέβηκε ένα σκαλοπάτι στις νεάνιδες, φεύγει από την κατηγορία με την είσοδο του νέου έτους.

Ελάχιστες ήταν και οι ουσιαστικές διαφοροποιήσεις στις πρώτες 15 θέσεις των κατηγοριών. Όπως στους νέους, όπου ο Ιάκωβος Αϊβατίδης μπήκε στη δεκάδα και είναι ακριβώς στο 10 από το 12 του Σεπτεμβρίου και ο Αλεσσάντρο Φέλτσερ στο από το 17, όπως στις κορασίδες, όπου η Φωτεινή Δημητριάδη μετακινήθηκε στο 10 από 12 και στους παμπαίδες, όπου ο Γιώργος Κοσμάς πήγε στο 14 από το 17.


Οι πρώτες πεντάδες στους πίνακες αξιολόγησης του Οκτωβρίου είναι οι ακόλουθες:

ΑΝΔΡΕΣ:
1. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Γ.Σ. Άρης Βούλας)
3. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
4. («) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Ε.Κ.)
5. («) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
2. («) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
3. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
4. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5. («) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:
1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (ΓΣ Άρης Βούλας)
2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. («) Νίκος Αντωνιάδης (Ο.Α. Χανίων)
4. (5.) Δημήτρης Κορδούτης (ΟΑ Χανίων)
5. (4.) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
1. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. (3.) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
3. (2.) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
4. («) Ελένη Σοφρά (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)
5. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

ΝΕΟΙ:
1. («) Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)
2. (3.) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Ο Ταταύλα)
3. (2.) Ιάσωνας Κορδούτης (Α.Σ. Ίφιτος Πατρών)
4. («) Ζήσης Δουκέρης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)
5. («) Γιάννης Μπόσκοβιτς (Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:
1. (2.) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
2. (1.) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
3. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)
4. («) Θεοδώρα Βασιλειάδου (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
5. («) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

ΠΑΙΔΕΣ:
1. («) Σωκράτης Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
2. («) Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)
3. (4.) Αλεσσάντρο Φέλτσερ (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)
4. (3.) Αλέξανδρος Μαργαρίτης (ΟΕΑ Ρεθύμνου)
5. («) Νικηφόρος Μύρος (Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
2. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)
3. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)
4. («) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)
5. («) Ευγενία Καραθανάση (Π.Α.Ο. Φυλής)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:
1. («) Κωνσταντίνος Μιλικούδης (Φιλία Ορεστιάδας)
2. (3.) Δημήτρης Σωτηρόπουλος (Α.Σ. Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας)
3. (2.) Γιάννης Μαστρογιάννης (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας)
4. (5.) Κωνσταντίνος Σωτηρίου (A.Σ.E.A. Σάρισες Φλώρινας)
5. (4.) Ευάγγελος Δερνεξής (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
1. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)
2. («) Ζωή Καζάκου (Ο.Α. Χανίων)
3. («) Βασιλική Μπουλά (Πανιώνιος Α.Ο. Χίου)
4. (») Αλεξία Μάλο (Σάρισες Φλώρινας)
5. (») Χρυσούλα Καμπουράκη (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)