Βόλεϊ

Νευρίασε και το γύρισε ο Παναθηναϊκός

Ο Άρης μπήκε δυνατά και πήρε το πρώτο σετ, όμως από κει και πέρα ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι και επιβλήθηκε 3-1 σετ, στην 17η στροφή της Volleyleague γυναικών. Με το ίδιο σκορ τον ΠΑΟΚ, ο ΑΟ Θήρας

Με ανατροπή λύγισε τον Άρη ο Παναθηναϊκός με 3-1 σετ για την 17η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

Οι «κιτρινόμαυρες» πήραν το πρώτο σετ με 25-13, όμως οι «πράσινες» από κει και πέρα ήταν καταιγιστικές. Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερες δυσκολίες ισοφάρισαν με 25-19 και έφτασαν στη νίκη με 25-13 και 25-18.

Με το ίδιο σκορ (3-1 σετ) ο ΑΟ Θήρας νίκησε τον ΠΑΟΚ και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι νησιώτισσες πήραν το πρώτο σετ με 25-22, με τις γηπεδούχους να απαντούν για το 1-1 με 25-20. Από κει και πέρα, όμως, οι φιλοξενούμενες ήταν καλύτερες και έφτασαν στη νίκη με 25-20, 25-20.