Πόλο

Νίκησε τη Βουλιαγμένη η Κίνα

Με νίκη της Κίνας επί της Βουλιαγμένης ολοκληρώθηκε το Σάββατο η τέταρτη αγωνιστική του Challenge Cup της ΚΟΕ.

Η Κίνα νίκησε τη Βουλιαγμένη 10-5 στη Γλυφάδα για την τέταρτη αγωνιστική του Challenge Cup της ΚΟΕ, που ολοκλήρωσε τη δεύτερη version της συγκεκριμένης διοργάνωσης, και πήρε τη ρεβάνς για την ήττα της δεύτερης αγωνιστικής από την ομάδα των νοτίων προαστίων με 9-11.

Η Κίνα πήρε προβάδισμα ενός τέρματος στο τέλος του ημιχρόνου και αύξησε σιγά σιγά τη διαφορά, με αποκορύφωμα την τελευταία περίοδο, όπου πέτυχε 5 γκολ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οκτάλεπτα: 2-2, 0-1, 1-2, 2-5

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου, Νίχαους, Χυδηριώτη, Τζελέπη, Κώτσια, Ξενάκη 2, Μαυρωτά, Πάτρα 1, Κούλχαας 1, Διαμαντοπούλου, Λούδη Α., Αντωνιάδη, Κοτσιώνη, Νίνου Π. 1, Νίνου Ε.

Κίνα (Νταλί Γκονγκ): Μπενγκ Λιν, Ζάι Βιγκ 1, Μέι Ξιανχοάν, Γουάνγκ Ξιάν 2, Ξιόνγκ Ντινχάν, Γκουό Νιγκ, Νονγκ Σαναέγκ 2, Ντενγκ Ζιαβέν, Ζαγκ Ντανί 1, Τσεν Ξιάο, Ζαγκ Ζιγκ 4, Σεν Γινένγκ, Λι Γιβέν, Γκουανάν Νι