Europa League

Δεν έκλεισαν τον δρόμο στον ΠΑΟΚ

Στο 0-0 έμειναν «κολλημένες» στο Μπορίσοφ, Ντιναμό Μινσκ και Γκινγκάμπ, κρατώντας τον ΠΑΟΚ «ζεστό» στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να ηττήθηκε απέναντι στην Φιορεντίνα, όμως είχε ευχάριστα νέα από το Μπορίσοφ. Η Ντιναμό Μινσκ ήρθε ισόπαλη, 0-0, απέναντι στην Γκινγκάμπ και ο δρόμος της πρόκρισης για τον «δικέφαλο του Βορρά» μέσω του 11ου ομίλου του Europa League παραμένει ανοιχτός.

Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο 45λεπτο στο Μπορίσοφ με τις δύο ομάδες να προσέχουν κατά κύριο λόγο τα μετόπισθεν. Συνεπώς, δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες και δεν άλλαξε κάτι μέχρι το ημίχρονο. Σε σχέση με το πρώτο μέρος, το δεύτερο 45λεπτο είχε καλύτερο ρυθμό και περισσότερες φάσεις. Το γκολ τελικά δεν ήρθε για καμία από τις δύο ομάδες και το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.