Ισπανία

Αδιόρθωτη Ατλέτικο, γκέλαρε με την ουραγό Λεγκανές

Η Ατλέτικο έμεινε στο 0-0 με την Λεγκανές στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο».

Τη γνωστή… δυσκοιλιότητα παρουσίασε η Ατλέτικο μένοντας στο 0-0 ακόμη και με την ουραγό Λεγκανές στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» για την 21η αγωνιστική.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε παρουσιάστηκε σε ένα ακόμη ματς πολύ «φτωχή» στην παραγωγή παιχνιδιού και μάλιστα κινδύνεψε ακόμη και με ήττα. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία εντός έδρας (έχει και μία ήττα) σε έντεκα παιχνίδια για τους «ροχιμπλάνκος».

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Κουέγιαρ, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τον Ζόναταν Σίλβα να φορά αναγκαστικά γάντια καθώς είχαν εξαντληθεί οι τρεις αλλαγές.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Ατλέτικο έφτασε τους 36 βαθμούς, στο -2 από την τρίτη Σεβίλλη, ενώ η Λεγκανές μοιράζεται την τελευταία θέση με την Εσπανιόλ έχοντας από 15 πόντους.