Κύπρος

Ανατροπή με... πεντάρα για την ΑΕΚ Λάρνακας

Σημαντικό τρίποντο με σπουδαία ανατροπή για την ΑΕΚ Λάρνακας που επικράτησε του Εθνικού Άχνας με 5-2, στη μάχη για την είσοδο στα play off.

Σπουδαία νίκη με... επική ανατροπή για την ΑΕΚ Λάρνακας που πέρασε από το «Δασάκι» με 5-2 κόντρα στην Εθνικό Άχνας και συνεχίζει να δίνει τη μάχη της για την είσοδο στα play off του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με 2-0 με τα τέρματα των Κοστόφσκι και Μαρκόφσκι, αλλά αλλά η ομάδα της Λάρνακας με ένα τεράστιο ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο έφερε τούμπα το παιχνίδι. Αρχικά ο Τρικόφσκι στο 58’ μείωσε σε 2-1, ενώ στο 79’ ο Φακού ισοφάρισε σε 2-2.

Εκεί ανέλαβε και πάλι ο Τρικόφσκι που με τρία τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.