Γενικά

«Αέρας» από Κάρντιφ η Ισπανία

Δε σταμάτησε να σκοράρει στο Κάρντιφ η Ισπανία και νίκησε 4-1 την Ουαλία σε φιλικό ματς προετοιμασίας, δείχνοντας πως βρίσκεται σε τρομερή αγωνιστική κατάσταση από την έναρξη του Nations League.

Η Ισπανία νίκησε με «περίπατο» την Ουαλία 4-1 στο Κάρντιφ σε φιλικό ματς προετοιμασίας και έδειξε σε καλή κατάσταση, ενόψει του ματς με την Αγγλία για την τρίτη αγωνιστική του Nations league την ερχόμενη Δευτέρα.

Οι «φούριας ρόχας» έδειξαν από το πρώτο ημίχρονο την ισχύ τους και σκόραραν με τον Αλκάθερ (8’, 29’) και τον Σέρχιο Ράμος στο 19’.

Στην επανάληψη, οι ρυθμοί έπεσαν, έγιναν αλλαγές από τον Λουίς Ενρίκε και ο Μπάρτρα απλά έκανε το 4-0 στο 74’. Ο Βόουκς στο 89’ σκόραρε το γκολ της τιμής για τους Βρετανούς.