Γαλλία

Άναψε… κόκκινο στη Μαρσέιγ η Μονπελιέ

«Φρένο» στη Μαρσέιγ. Η Μονπελιέ άντεξε στη μεγάλη πίεση των γηπεδούχων και πήρε 1-1 και έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί τους. Τρεις αποβολές μετά το 90’, οι δύο για τους Μασσαλούς.

«Κόλλησε» κόντρα στη Μονπελιέ η Μαρσέιγ.

Οι Μασσαλοί ήταν ανώτεροι, στρίμωξαν σε αρκετές στιγμές τους φιλοξενούμενους, αλλά αρκέστηκαν στο 1-1, με το οποίο μπήκε τέλος στο σερί τριών αγώνων με νίκες που είχαν. Τρεις κόκκινες είχε το παιχνίδι μετά το 90ο λεπτό. Οι δύο ήταν για τους γηπεδούχους.

Το 0-1 έγινε στο 17’, με τον Μολέ να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τον Σαρ να πηγαίνει άτσαλα στην μπάλα με αποτέλεσμα να τη στείλει στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 75’, ο Ζερμέν είδε την μπάλα να του στρώνεται μετά από κόντρα και με ψύχραιμη εκτέλεση ισοφάρισε.

Ο Μπουμπακάρ Καμαρά και Φερί αποβλήθηκαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για αψιμαχία και λίγο μετά αποβλήθηκε ο Παγιέ δεχόμενος δύο κίτρινες σε ένα δίλεπτο.