Ιταλία

Ανατροπή δυάδας για Αταλάντα

Έστω και στο δεύτερο ημίχρονο, η Αταλάντα νίκησε 2-1 την Πάρμα στο «Ενιο Ταρντίνι» για την 37η αγωνιστική της Serie A και βρέθηκε προσωρινά στο +2 στη δεύτερη θέση από την Ιντερ.

Η Αταλάντα νίκησε με ανατροπή 2-1 την Πάρμα στο «Ενιο Ταρντίνι» για την 37η αγωνιστική της Serie A και ανέβηκε προσωρινά στο +2 στη δεύτερη θέση από την τρίτη Ιντερ, που υποδέχεται αργότερα τη Νάπολι στο «Μεάτσα» στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Έτσι, οι «μπεργκαμάσκι» παρέμειναν για 17ο ματς αήττητοι στο πρωτάθλημα, ενώ οι «σταυροφόροι» έφτασαν τις επτά ήττες στα τελευταία δέκα ματς και έμειναν στην 11η θέση.

Οι «παρμέντσι» αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν με το σουτ του Κουλουσέφσκι μέσα από την περιοχή στο 43’. Οι παίκτες του Τζιανπέρο Γκασπερίνι απάντησαν στην επανάληψη με το απευθείας φάουλ του Μαλινόσκι στο 70’ και το σόλο του Γκόμεζ που κατέληξε στη δεξιά γωνία στο 84’.