Πορτογαλία

Ανατροπή και τριάρα

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Μπράγκα ανέβασε στροφές και σημειώνοντας τρία γκολ σε εννέα λεπτά, επικράτησε 3-1 της Νασιονάλ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Χαρακτήρα έδειξε η Μπράγκα κόντρα στη Νασιονάλ καθώς επικράτησε 3-1, κάνοντας ανατροπή και πανηγύρισε μεγάλη νίκη για την 22η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Δύσκολα έβαλε στους γηπεδούχους η ομάδα της Μαδέιρα, καθώς κατάφερε να προηγηθεί με τον Τιάγκο Ροντρίγκες στο 22'. Ωστόσο η Μπράγκα ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και γύρισε την κατάσταση μέσα σε εννέα λεπτά.

Αρχικά, ο Πέδρο Σάντος στο 50’ έφερε το ματς στα ίσα με τον Ρούμπεν να κάνει την ανατροπή γράφοντας το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 59’ ο Σαλβαδόρ Άγκρα.

Αυτή ήταν και η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για το πορτογαλικό πρωτάθλημα και μείωσε προσωρινά την απόστασή της από την τρίτη Σπόρτινγκ Λισαβόνας (αγωνίζεται την Κυριακή) στον έναν βαθμό.