Σκωτία

Ανεπίδεκτη μαθήσεως η Ρέιντζερς!

Το πάθημα της πρεμιέρας δεν της έγινε μάθημα. Για δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς, η Ρέιντζερς δέχτηκε… ψυχρολουσία στο φινάλε, με τη Μάδεργουελ να την ισοφαρίζει (3-3) στις καθυστερήσεις.

Σε νέο στραβοπάτημα υπέπεσε η Ρέιντζερς, με τη Μάδεργουελ να την ισοφαρίζει (3-3) στις καθυστερήσεις, μετά από ένα φοβερό ματς στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν δύο φορές το προβάδισμα, με τους Τζόνσον (3’) και ΜακΧιού (18), όμως το σύνολο του Στίβεν Τζέραρντ ισοφάρισε ισάριθμες με τον Λαφέρτι (15’, 38’).

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Ετζαρία με δυνατό σουτ έδωσε στη Ρέιντζερς το προβάδισμα, όμως η Μάδεργουελ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Χάρτλεϊ από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Η Ρέιντζερς, βέβαια, διατηρεί αήττητο σερί έντεκα ματς, όμως δεν έχει καταφέρει να πάρει τρίποντο στα δύο πρώτα εκτός έδρας ματς που έχει δώσει φέτος στο πρωτάθλημα.