Super League 2

Απέδρασε από τα Χανιά με σούπερ ανατροπή ο Απόλλων Λάρισας!

«Διπλό» με ανατροπή στο φινάλε για τον Απόλλωνα. Η ομάδα της Λάρισας επικράτησε 2-1 των Χανίων, φέρνοντας τούμπα το ματς στα τελευταία λεπτά.

«Διπλό» με απίθανο φινάλε στα Χανιά.

Ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε 2-1 της ομώνυμης ομάδας, κάνοντας τρομερή ανατροπή μέσα σε ένα εξάλεπτο στο φινάλε και έφτασε σε δεύτερη σερί νίκη, ανεβαίνοντας (έστω και προσωρινά) στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με δυνατό σουτ του Κάσσου, έπειτα από σέντρα του Τζιώρα, αλλά ο τελευταίος λόγος άνηκε στους φιλοξενούμενους. Στο 87’ ο Ναζίμ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ο Λίταινας πήρε το… ριμπάουντ για να ισοφαρίσει από κοντά. Ωστόσο, η ομάδα του Αριάν Μπελά δεν σταμάτησε εκεί. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τασιούλης εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Μπαστακού και πλάσαρε για το 1-2.

Στο πρώτο μέρος, τα Χανιά ήταν ξεκάθαρα ανώτερα και θα μπορούσαν να είχαν πάρει με μεγαλύτερο προβάδισμα στα αποδυτήρια. Διότι, ο Κουσκουνάς και ο Κάσσος έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες στο 22’ και το 28’ αντίστοιχα.

Το δεύτερο μέρος ήταν πιο υποτονικό, η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη είχε τον έλεγχο και έμοιαζε έτοιμη για να πάρει τη νίκη, αλλά το φινάλε ήταν ανατρεπτικό.