Super League 2

Απέδρασε με ανατροπή από τα Χανιά η Δόξα Δράμας!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τη Δόξα Δράμας, που έφυγε με το διπλό από τα Χανιά επικρατώντας 3-1 επί του Πλατανιά και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Για την 6η αγωνιστική της Super League 2, η Δόξα Δράμας επικράτησε 3-1 του Πλατανιά στα Περιβόλια, αποτέλεσμα που τη βοήθησε να αναρριχηθεί στον βαθμολογικό πίνακα.

Από την άλλη, οι Κρητικοί υπέστησαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους στο πρωτάθλημα και υποχωρούν.

Το ματς:

Oι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42’ με γκολ του Νίλι, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ρόβα.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους, ο Πλατανιάς είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει, με πρωταγωνιστές τους Μποσέτι, Λουκίνα και Μιγκέλ, όμως στο 76’ ο Κρητικός ήταν εκείνος που σκόραρε για την Δόξα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν... σταμάτησαν εκεί και στις καθυστερήσεις (90'+3') έφτασαν στο 1-3, με τον Ιωαννίδη να κερδίζει πέναλτι από τον Καραγκούνη να ευστοχεί από την «άσπρη βούλα».