Γαλλία

«Απέδρασε» στο 92’ η Μπορντό!

Μεγάλο διπλό στην έδρα της Ανζέ έκανε η Μπορντό! Με τον Καραμό να χτυπάει στις καθυστερήσεις, οι «γιρονδίνοι» απέδρασαν με το 1-2, που τους απομακρύνει από τις σκοτούρες για την παραμονή στη Ligue 1.

Μακριά από τους μπελάδες και τις όποιες συζητήσεις για το αν θα κινδυνεύσει η θέση της στη Ligue 1 βρέθηκε η Μπορντό.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής με την Ανζέ οι «γιρονδίνοι» κατάφεραν να πάρουν μεγάλο διπλό (2-1) και να κερδίσουν σημαντικό έδαφος στη βαθμολογία.

Μπορεί λοιπόν ο Πάβλοβιτς να ισοφάρισε στο 64’ το γκολ που είχε πετύχει από το 31’ ο Καλού, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι χάλασαν στις καθυστερήσεις τα σχέδια της Ανζέ για έκτη (!) συνεχόμενη ισοπαλία.

Ή μάλλον ο Καραμό ήταν εκείνος που τα χάλασε, πιάνοντας ένα υπέροχο σουτ από το ύψος της περιοχής που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και κράτησε τους γηπεδούχους κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.