Πορτογαλία

Απίθανη Μπενφίκα, διέσυρε με 10-0 τη Νασιονάλ Μαδέιρα!

Τρομερό πάρτι από την Μπενφίκα, που δεν έδειξε κανένα έλεος στη Νασιονάλ Μαδέιρα, την οποία συνέτριψε με το απίστευτο 10-0!

Χωρίς… οίκτο η Μπενφίκα, ποδοπάτησε τη Νασιονάλ Μαδέιρα, την οποία διέσυρε με το απίστευτο 10-0 (!) στη Λισσαβόνα και πλησίασε στον έναν πόντο την πρωτοπόρο Πόρτο. Οι «αετοί» πανηγύρισαν την 6η συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα και μπήκαν για τα καλά στο κόλπο του τίτλου.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο λεπτό ο Γκριμάλντο, ενώ ο Σεφέροβιτς σημείωσε δύο ακόμα τέρματα σε 6 λεπτά (21’-27’). Στο δεύτερο μέρος ακολούθησε… καταιγίδα, με την ομάδα του Λάζε να σημειώνει 7 τέρματα σε 40 λεπτά: στο 50’ ο Ζοάο Φέλιξ έγραψε το 3-0, ενώ ήρθαν ακόμα δύο γκολ σε 2 λεπτά (54’-56’) από Πίτσι και Φερέιρα.

Στο 64’ ο Ρούμπεν Ντίας «έγραψε» το 7-0, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ακόμα τρία τέρματα στο τελευταίο 5λεπτο (85’, 88’, 90’).