Ισπανία

Από φορτσάτη, για... κλάματα η Ρεάλ

Η βασίλισσα πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο μέρος του αγώνα, αλλά στη συνέχεια χαλάρωσε...

Πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης τη νίκη 3-2 απέναντι στη Λεβάντε αλλά πως ήρθε αυτή. Ούσα τελείως διαφορετική από το ένα 45λεπτο στο άλλο.

Η βασίλισσα πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο μέρος του αγώνα, με τον Μπενζεμά να σκοράρει δύο γκολ στο 25’ και στο 31’ και τον Κασεμίρο στο 40ο λεπτό.

Και έκανε το λάθος να πιστέψει ότι κάπου εκεί τελείωσε το ματς. Η Λεβάντε στο 49ο λεπτό με τον Μαγιοράλ μείωσε σε 3-1 και στο 75ο ο Μελέρο έκανε το 3-2. Μάλιστα, θα μπορούσε να έχει κάνει και το 3-3 με τον Βέθο, η κεφαλιά του οποίου σταμάτησε με την επεμβαση του Κουρτουά.