Super League 2

Από ήττα σε ήττα ο Βόλος!

Μεγάλο διπλό στο Βόλο πανηγύρισε ο ΑΟΧ Κισσαμικός που επιβλήθηκε 4-1 του πρωτοπόρου ΝΠΣ Βόλου, ο οποίος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, και τον οδήγησε στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του.

Σπουδαίο «διπλό» πανηγύρισε ο ΑΟΧ Κισαμικός που πέρασε με 4-1 από την έδρα του Βόλου.

Οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες μέχρι το ημίχρονο, όμως η αποβολή του Γκαλίτσιου στο 47’ άλλαξε τις ισορροπίες.

Οι Χανιώτες το εκμεταλλεύτηκαν άψογα και πήραν τα ηνία του σκορ στο 58’ με τον Ρίσκι, όμως ο Βόλος αντέδρασε και ισοφάρισε στο 64’ με τον Μάντζη.

Εκεί περιορίστηκαν οι αντιστάσεις των Βολιωτών, αφού ο ΑΟΧ Κισσαμικός έκανε το 2-1 με τον Κουσκουνά στο 71’, ενώ αύξησε το προβάδισμά του με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ρίσκι στο 83’.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάλιακας.

Ο Βόλος, πάντως, παραμένει με άνεση στην κορυφή, αφού βρίσκεται στο +11 από τον Απόλλωνα Λάρισας που ακολουθεί, ενώ οι Κρητικοί έφτασαν στους 27 βαθμούς και στην έβδομη θέση.