Super League 2

Απόδραση απ' το Βόλο στο… 90’ για τον Εργοτέλη!

Με γκολ του Μπρους στο τελευταίο λεπτό, ο Εργοτέλης έφυγε από το Βόλο με βαθμό, μετά το 1-1 με την τοπική ομάδα, παραμένοντας αήττητος στη Football League.

Ο Εργοτέλης αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Βόλο, στο μεγάλο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στη Football League και παρέμεινε αήττητος, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος!

Η ομάδα της Μαγνησίας προηγήθηκε με το σουτ του Λούκας Γκαρσία μόλις στο 10’, ενώ δύο λεπτά αργότερα στάθηκε τυχερή, βλέποντας την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Καραγκιολίδη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κοζορώνη.

Ωστόσο, οι Κρητικοί δεν τα παράτησαν και γλίτωσαν την πρώτη τους ήττα χάρη στον Άλμπερτ Μπρους, ο οποίος σκόραρε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα και αφήνοντας… σύξυλους τους γηπεδούχους!

Στο έτερο σημαντικό ματς της εμβόλιμης σημερινής αγωνιστικής, η Κέρκυρα έκανε… περίπατο απέναντι στην Δόξα Δράμας, την οποία κέρδισε με το ευρύ 3-0, χάρη σε δύο γκολ του Τουράμ -ο οποίος σκόραρε και στο 26’, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ορθά για επιθετικό φάουλ- κι ένα ακόμα από τον Αποστολίδη.

Εντυπωσιακή η επικράτηση και της ΑΕ Καραϊσκάκης με 4-0 επί του Αιγιανιακού, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το… καλημέρα, με το σουτ του Ψιάνου, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως το τελικό αποτέλεσμα είχε διαμορφωθεί με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού…