Βέλγιο

Απογοητεύει η Άντερλεχτ

Ούτε τώρα… Η Άντερλεχτ έμεινε στο 0-0 με τη Μαλίν εντός έδρας, αν και αγωνίστηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα για ένα ολόκληρο ημίχρονο και παρέμεινε χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετά από τρία ματς.

Μια από τα… ίδια η Άντερλεχτ.

Παρά τις ηχηρές κινήσεις που έκανε στο φετινό καλοκαίρι με στόχο να γίνει και πάλι ισχυρή, ο σύλλογος από τις Βρυξέλλες δεν τα καταφέρνει έως τώρα, καθώς παραμένει χωρίς νίκη έπειτα από τρεις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, μετά το εντός έδρας 0-0 κόντρα στη Μαλίν.

Παίζοντας μάλιστα με παίκτη περισσότερο για ένα ολόκληρο ημίχρονο, λόγω της αποβολής του Τέλεν (για αποβολή του Αμουζού)στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Η ομάδα των Κομπανί και Νασρί πίεσε στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν κατάφερε να «λυγίσει» την αντίπαλό της.

Έτσι, έφερε λευκή ισοπαλία για δεύτερο σερί ματς μετά το 0-0 (εκτός έδρας) με τη Μουσκρόν και την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Οστάνδη στην πρεμιέρα.