Γερμανία

Απρόσεκτη η Λεβερκούζεν - Ασίστ ο Ρέτσος (video)

Δύο φορές προηγήθηκε, όμως η Λεβερκούζεν δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Βόλφσμπουργκ, με την οποία ήρθε ισόπαλη 2-2 στη «BAY Arena». Ασίστ ο Ρέτσος στο πρώτο γκολ.

Στα… χαμηλά της Bundesliga έμειναν Λεβερκούζεν και Βόλφσμπουργκ, καθώς ήρθαν ισόπαλες 2-2 στη «BAY Arena».

Καλύτερη ήταν η Λεβερκούζεν στο πρώτο ημίχρονο. Οι ασπιρίνες άνοιξαν το σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού (29’) με τον Μπέντερ να εκμεταλλεύεται την πάσα του Ρέτσου και να νικάει τον Κάστελς από κοντινή απόσταση. Οι «λύκοι» κατάφεραν να ισορροπήσουν πριν το φινάλε του ημιχρόνου με κεφαλιά του Οριγκί (44’) ύστερα από κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και στο δεύτερο 45λεπτο και πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Αλάριο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 61’. Η Βόλφσμπουργκ βρήκε και πάλι τον τρόπο να απαντήσει με τον Μπλαζισκόφσκι στο 69’. Η ομάδα του Xέρλικ πίεσε πολύ στο φινάλε, είχε ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα των λύκων, που μπορούν να αισθάνονται τυχεροί με τον βαθμό.