Ισπανία

Βγάζει μάτια η αδιάφορη Λεβάντε

Μπορεί να μην έχει βαθμολογικό κίνητρο ωστόσο η Λεβάντε δεν λέει να βγάλει το πόδι από το γκάζι. Η ομάδα του Πάκο Λόπεθ πέτυχε την τέταρτη σερί της νίκη κάνοντας πάρτι στην έδρα της Λεγανές (3-0)

Πάρτι στην έδρα της Λεγανές έκανε η Λεβάντε, που πέρασε με το επιβλητικό 3-0 από το «Μπουτάρκε».

Όλα τα γκολ της ομάδας του Πάκο Λόπεθ ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μοράλες άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό και στο… καπάκι ο Μπαρντί έκανε και το 2-0 (59’). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε ύστερα από τέρμα του Κόκε στο 77’.

Έτσι, η Λεβάντε έφτασε τις τέσσερις σερί νίκες και τους 43 βαθμούς. Στους 40 έμεινε η Λεγανές, που επίσης έχει διασφαλίσει την παραμονή της στην La Liga και για τη νέα χρονιά.