Ισπανία

Βγήκαν μπροστά οι... παλιοσειρές για την Ατλέτικο

Η Τζιρόνα έβαλε δύσκολα στην Ατλέτικο για 76 λεπτά αλλά με γκολ του Ντιέγκο Γοδίν οι Μαδριλένοι έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη, την οποία «κλείδωσε» στο φινάλε ο Αντουάν Γκριζμάν (2-0).

Τα βρήκε... σκούρα αλλά «λύγισε» την Τζιρόνα η Ατλέτικο!

Οι Μαδριλένοι δυσκολεύτηκαν φουλ κόντρα στους Καταλανούς, δεν είχαν καταφέρει να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα για 76 λεπτά αλλά κάπου εκεί καθάρισαν οι... παλιοί! Αρχικά, ο Γοδίν έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο, το οποίο «κλείδωσε» στο φινάλε ο Κριζμάν (2-0).

Το ματς ήταν κακό, με λιγοστές φάσεις και χωρίς τέρματα. Τα λεπτά περνούσαν, η Ατλέτικο συνέχιζε να έχει την κατοχή και τον έλεγχο αλλά δυσκολευόταν φουλ. Ένα... στείρο πρώτο ημίχρονο (0-0) πέρασε και κανείς δεν θα θέλει να το θυμάται αλλά η Ατλέτικο στην επανάληψη ανέβασε στροφές. Πίεσε, ο Σιμεόνε βοήθησε από τον πάγκο βάζοντας τους Κορέα και Βιτόλο στο παιχνίδι και εν τέλει ανταμείφθηκαν. Βρήκαν το γκολ που τους... έλυσε τα πόδια, με τον Γοδίν να σκοράρει στο 76ο λεπτό και να ανοίγει τον δρόμο της νίκης, την οποία σφράγισε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκριζμάν, κρατώντας μόνη δεύτερη στη βαθμολογία την Ατλέτικο.