Αγγλία

«Βλέπει» Ευρώπη η Έβερτον

Δεύτερη στη σειρά νίκη για την Έβερτον, που επικράτησε με 3-1 της Κρίσταλ Πάλας και έπιασε την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην δεύτερη θέση.

Την εξαιρετική της πορεία, από τη στιγμή που ανέλαβε ο Κάρλο Αντσελότι, συνεχίζει η Έβερτον!

Τα «ζαχαρωτά» επικράτησε με 3-1 της Κρίσταλ Πάλας, πέτυχαν τη δεύτερη σερί τους νίκη και παραμένουν για πέντε ματς αήττητα, «πιάνοντας» την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην 6η θέση με 36 βαθμούς. Παράλληλα, βρίσκονται έναν βαθμό πίσω από την 5η Τότεναμ!

Στα του ματς, ο Θίο Γουόλκοτ... έφτιαξε στον Μπερνάρντ το γκολ με το οποίο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με το 1-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Ωστόσο, λίγο μετά την επανέναρξη ο Μπεντέκε έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Οι φιλοξενούμενοι, όμως, δεν χάρηκαν και για πολύ ώρα αφού οκτώ λεπτά αργότερα (58’), ο Ρισάρλισον αποκατέστησε την τάξη και έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Έβερτον, με τον Βραζιλιάνο να γίνεται δημιουργός από σκόρερ στο φινάλε και τον Κάλβερτ-Λιούιν να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 88ο λεπτό.