Ιταλία

Βλέπει Ρόμα και… αφηνιάζει ο Βεσίνο! (video)

Όπως και στη Ρώμη, στο ίδιο, περίπου, λεπτό, έτσι και στο Μιλάνο, ο Ματίας Βεσίνο… σκότωσε τη Ρόμα! Με το γκολ του 26χρονου στο 86', η Ίντερ γλίτωσε (1-1) και διατηρήθηκε στο +3 από τους «τζιαλορόσι»

Τον Ματίας Βεσίνο στον ύπνο τους θα βλέπουν στη Ρόμα!

Ο 26χρονος χαφ, που πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Ίντερ στο παιχνίδι του α' γύρου, διαμορφώνοντας, τότε, το τελικό 3-1 για τους «νερατζούρι»… σκότωσε και απόψε (21/1), στο Μιλάνο, τους Ρωμαίους, που ως το 86' έβλεπαν τους γηπεδούχους να χάνουν τη μία ευκαιρία πίσω από την άλλη, κρατώντας ένα σπουδαίο «διπλό»!

Τρία λεπτά, περίπου, πριν το τέλος, ωστόσο, στο ίδιο σημείο, δηλαδή, πάνω-κάτω (87'), με το τέρμα του στο «Ολίμπικο», στις 26 Αυγούστου, ο Ουρουγουανός ισοφάρισε το γκολ του Ελ Σαραουί από το 31' και γράφοντας για δεύτερη φορά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ με την Ίντερ, τη διατήρησε στην 4η θέση και στο +3 από τη Ρόμα!

Πάντως, οι «νερατζούρι» θα πρέπει να προβληματιστούν που, για 6η σερί αγωνιστική(!), δεν πετυχαίνουν «τρίποντο», παρ' όλα αυτά παραμένουν σε «τροχιά» Champions League. Η «μάχη» για τα «αστέρια», ωστόσο, καλά κρατεί στην Ιταλία, με τη Λάτσιο, πλέον, να έχει «πιάσει» την ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι και πάντα εκείνη του Κώστα Μανωλά να καραδοκεί…