Ισπανία

«Δάγκωσε» στο τέλος τη Σοσιεδάδ η Έιμπαρ

Με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χορδάν στο 85’, η Έιμπαρ έφυγε με τον βαθμό (1-1) από την έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ, η οποία είχε προηγηθεί στα 12’’!

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με γκολ από τα… αποδυτήρια η Ρεάλ Σοσιεδάδ, η Έιμπαρ «τσίμπησε» τον βαθμό (1-1), στο ντέρμπι της Βασκονίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην πρώτη φάση του ματς και συγκεκριμένα μόλις στο 12ο δευτερόλεπτο με τον Χουάνμι, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Έιμπαρ ήταν πιο πιεστική, έχοντας αρκετές ευκαιρίες και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χορδάν, στο 85’. Η τελευταία… λέξη του ματς ανήκε στη Σοσιεδάδ, καθώς ο Οϊαρθάμπαλ σκόραρε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά το γκολ του δεν μέτρησε ως οφσάιντ.