Γαλλία

Δεν ίδρωσε το αυτί της Παρί!

Επικράτησε 2-1 της Λιλ την στιγμή που όλη η Ευρώπη βουίζει για το σκάνδαλο στο οποίο συμμετείχε.

Την στιγμή που όλη η Ευρώπη βουίζει για τον σκάνδαλο συγκάλυψής της για το FFP η Παρί Σεν Ζερμέν τέθηκε αντιμέτωπη με τη Λιλ για το γαλλικό πρωτάθλημα. Οι Παριζιάνοι δεν έδειξαν επηρεασμένοι και στον αγωνιστικό χώρο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη 2-1 περισσότερο εύκολα απ’ αυτό που δειχνει το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες αλλά δεν ήταν εύστοχοι στην τελική... προσπάθεια. Έτσι δημιουργούσαν φάσεις αλλά δεν κατάφερναν να σκοράρουν. Το έκαναν βέβαια, αλλά καθυστερημένα αρκετά.

Στο 70ο λεπτό με τον Εμπαπέ η Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ. Ο Γάλλος επιθετικός στο 84ο λεπτό έφτιαξε το σκορ στον Νεϊμάρ ο οποίος έκανε το 2-0.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Πεπέ.