Δεν ήταν ρεκόρ της ΑΕΚ τα δύο γκολ μέχρι το 8’

Το απόλυτο ρεκόρ της «Ένωσης» με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά αναμέτρησης για το πρωτάθλημα.

Πριν από 8 χρόνια, 10 μήνες και 14 ημέρες ήταν η τελευταία φορά που η ΑΕΚ είχε σκοράρει δύο γκολ στα πρώτα λεπτά αγώνα της για το πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα, στις 11 Απριλίου 2011 η «Ένωση» είχε καταφέρει να προηγηθεί με δύο γκολ (στο 2’ του Μανωλά και στο 4’ του Λαγού), στο 3-2 επί της ΑΕΛ στη Λάρισα.

Ένας χρόνος περίπου, εν τω μεταξύ, χρειάστηκε για να πετύχει τρία γκολ η «Ένωση» στο πρώτο ημίχρονο. Η προηγούμενη φορά ήταν στις 20 Ιανουαρίου 2019, στο 3-0 επί του Αστέρα Τρίπολης (9’ Λιβάγια, 11’ Άλεφ, 20’ Πόνσε).