Βέλγιο

Διέλυσε τη Σεντ Τρούιντεν η Κλαμπ Μπριζ!

Το 2/2 στο βελγικό πρωτάθλημα έκανε η Κλαμπ Μπριζ και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, διαλύοντας με 6-0 την Σεντ Τρούιντεν.

Πετάει... φωτιές η Κλαμπ Μπριζ!

Η ομάδα του Φιλίπ Κλεμέν διέλυσε με 6-0 την Σεντ Τρούιντεν και συνεχίζει με το απόλυτο μετά από το πέρας των δύο πρώτων αγωνιστικών στο βελγικό πρωτάθλημα.

Η Κλαμπ Μπριζ μπήκε με τα... μπούνια στο ματς και το καθάρισε από το ημίχρονο. Ο Οκερέκε σκόραρε δύο φορές σε διάστημα πέντε λεπτών (16’, 20’), με τον Βανάκεν να ανεβάζει την διαφορά στα τρία γκολ στο 39ο λεπτό. Πέντε λεπτά μετά, ο Οκερέκε σέρβιρε στον Τάου το τέταρτο γκολ της ομάδας του, με τον Ντένις στο 72’ να γράφει το 5-0 μετά από ασίστ του Βόρμερ. Ο Σρίβερς στο 83’ διαμόρφωσε το τελικό 6-0 για την ομάδα του στο 83ο λεπτό. Οι νικητές ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Οπέντα.