Super League 2

Διέλυσε το αήττητο του Βόλου ο Ηρακλής!

Στην πρώτη του ήττα υποχρέωσε τον πρωτοπόρο Βόλο ο Ηρακλής, περνώντας με 2-0 από την πρωτεύουσα της Μαγνησίας, για τη 14η αγωνιστική της Football League.

Πάτησε γκάζι… για τα καλά ο Ηρακλής, που πέρασε με 2-0 από τον Βόλο, στην 13η αγωνιστική τηw Football League.

Αφήνοντας πίσω για τα καλά την κακή του εικόνα, ο Γηραιός γκρέμισε το αήττητο των πρωτοπόρων και έμειναν για τέταρτη αγωνιστική αήττητοι, με αποτέλεσμα να σκαρφαλώσουν στην έκτη θέση.

Οι Βολιώτες από την άλλη παρέμειναν στην κορυφή, όμως πιθανότατα θα χάσουν το πλεονέκτημα έξι πόντων που τους κρατάει με άνεση στην πρώτη θέση.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Γκι άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή -στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή στο ματς.

Ο Βόλος προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο μισό του ματς, όμως και πάλι οι κυανόλευκοι ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα, αυτή τη φορά με λόμπα του Περόνε στο 69’.

Σε λευκή ισοπαλία περιορίστηκαν Πλατανιάς και Απόλλων Λάρισα, χάνοντας την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από τις κορυφαίες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα. Έτσι, οι Λαρισαίοι έμειναν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πίσω από την Κέρκυρα και επτά πίσω από τον Βόλο, ενώ οι Χανιώτες ακολουθούν στην τέταρτη θέση.