Super League 2

«Διπλό» και τέταρτος ο Καραϊσκάκης!

Ο Καραϊσκάκης νίκησε με 3-1 εκτός έδρας τον Απόλλωνα Πόντου, στο μοναδικό σημερινό ματς της Super League 2, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και το -2 από τον τρίτο Απόλλωνα Σμύρνης.

Επιστροφή στις νίκες για τον Καραϊσκάκη, που κέρδισε στην Καλαμαριά τον προτελευταίο Απόλλωνα Πόντου με 3-1, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 2 και ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν όταν από σέντρα του Χατζηστραβού από δεξιά ο Κυβελίδης με σουτ άνοιξε το σκορ στο 27’, ενώ πέντε λεπτά μετά ήρθε ο Κούστα και διαμόρφωσε το 0-2 για τον Καραϊσκάκη...

Μάλιστα, στο 51ο λεπτό ο Κυβελίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 0-3 και να «καθαρίσει» το παιχνίδι, ενώ σαν να μην έφτανε αυτό, στην αμέσως επόμενη φάση οι Πόντιοι μείωσαν με σουτ του Χριστοδούλου!

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση, ωστόσο, αυτό δεν συνέβη. Αντιθέτως, οι Αρτινοί έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με τον Αλμπάνη να σκοράρει στο 86’ και να διαμορφώνει το τελικό 1-3.