DOWNLOAD APPS

«Δοκιμασίες» για Μπάγερν-Ντόρτμουντ και στο... βάθος ντεμπούτο για Ρέτσο

Τα ματς των Μπάγερν Μονάχου-Μάιντς και Ντόρτμουντ-Κολωνία ξεχωρίζουν αυτό το Σαββατοκύριακο στην Μπουντεσλίγκα. Ντεμπούτο ενδέχεται να κάνει ο Παναγιώτης Ρέτσος με την Λεβερκούζεν.

«Δοκιμασίες» για Μπάγερν-Ντόρτμουντ και στο... βάθος ντεμπούτο για Ρέτσο

Μπουντεσλίγκα, πράξη 4η.

Την αυλαία της αγωνιστικής θα ανοίξει το αποψινό παιχνίδι ανάμεσα στο Αννόβερο και το Αμβούργο του Κυριάκου Παπαδόπουλου, που λογικά θα ξεκινήσει και βασικός.

Στους αγώνες του Σαββάτου ξεχωρίζει το ματς της Λειψίας με την Γκλάντμπαχ, αφού και οι δύο ομάδες αρέσκονται στο να παίζουν επιθετικό ποδόσφαιρο και η μεταξύ τους αναμέτρηση δύσκολα θα ξεφύγει από αυτό το μοτίβο.

Την επιστροφή στις νίκες θα κυνηγήσει η Μπάγερν Μονάχου, η οποία την ίδια μέρα υποδέχεται την Μάιντς στο «Αλιάνζ Αρένα» και εύκολα ή δύσκολα θα καταφέρει να πάρει το τρίποντο.

Στις κυριακάτικες αναμετρήσεις έχουμε ελληνικό ενδιαφέρον τόσο στο παιχνίδι της Μπάγερ Λεβερκούζεν με την Φράιμπουργκ, αφού στον αγώνα αυτό αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του με τις «ασπιρίνες» ο Παναγιώτης Ρέτσος μετά την μεταγραφή του από τον Ολυμπιακό, όσο και στο Ντόρτμουντ-Κολωνία με την ομάδα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου να επιθυμεί την παραμονή της στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4η αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα:


Παρακσευή (15/9)
Αννόβερο-Αμβούργο (21:30)

Σάββατο (16/9)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Άουγκσμπουργκ (16:30)
Βέρντερ Βρέμης-Σάλκε (16:30)
Μπάγερν Μονάχου-Σάλκε (16:30)
Στουτγκάρδη-Βόλφσμπουργκ (16:30)
Λειψία-Γκλάντμπαχ (16:30)


Κυριακή (17/9)
Χόφενχαιμ-Χέρτα Βερολίνου (14:30)
Μπάγερ Λεβερκούζεν-Φράιμπουργκ (16:30)
Μπορούσια Ντόρτμουντ-Κολωνία (19:00)


Η επόμενη (5η) αγωνιστική

Τρίτη (19/9)
Γκλάντμπαχ-Στουτγκάρδη (19:00)
Άουγκσμπουργκ-Λειψία (21:30)
Σάλκε-Μπάγερν Μονάχου (21:30)


Τετάρτη (20/9)
Κολωνία-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:30)
Αμβούργο-Μπορούσια Ντόρτμουντ (21:30)
Μάιντς-Χοφενχάιμ (21:30)
Φράιμπουργκ-Αννόβερο (21:30)
Χέρτα Βερολίνου-Μπάγερ Λεβερκούζεν (21:30)


Επιμέλεια: Μανώλης Μποτσέτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

9η αγωνιστικής
  ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - Ν Ι Η
  ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 20 25 7 6 2 1
  ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ 20 22 7 6 2 1
  ΛΕΙΨΙΑ 19 16 10 6 1 2
  ΣΑΛΚΕ 16 12 9 5 1 3
  ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ 15 15 10 4 3 1
  ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ 14 13 17 4 2 3
  ΑΪΝΤΡΑΧΤ 14 10 9 4 2 3
  ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ 13 12 9 3 4 2
  ΑΝΟΒΕΡΟ 13 9 7 3 4 2
  ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ 12 20 14 3 3 3
  ΜΑΪΝΖ 10 10 15 3 1 5
  ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ 10 6 11 3 1 5
  ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ 9 8 10 2 3 3
  ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ 8 8 11 1 5 2
  ΑΜΒΟΥΡΓΟ 7 6 15 2 1 6
  ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ 7 5 16 1 4 3
  ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ 4 3 9 0 4 4
  ΚΟΛΩΝΙΑ 1 3 17 0 1 7

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
20/10/17 21:30 ΣΑΛΚΕ - ΜΑΪΝΖ 2 - 0
21/10/17 16:30 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΝΟΒΕΡΟ 1 - 1
21/10/17 16:30 ΑΪΝΤΡΑΧΤ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 2 - 2
21/10/17 16:30 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ 1 - 5
21/10/17 16:30 ΛΕΙΨΙΑ - ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ 1 - 0
21/10/17 19:30 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ 0 - 1
22/10/17 14:30 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ -
22/10/17 16:30 ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ -
22/10/17 19:00 ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ -
Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ