Σκωτία

Έβαλε φρένο στη Σέλτικ!

Σε εντός έδρας ισοπαλία (0-0) υποχρέωσε η Σεντ Τζόνστον τη Σέλτικ, η οποία όμως ακόμη κι έτσι, αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες της στο πρωτάθλημα Σκωτίας.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την αγωνιστική ανωτερότητά της η Σέλτικ απέναντι στην Σεντ Τζόνστον.

Οι «καθολικοί» έμειναν στο 0-0, αφού μπήκαν νωθρά στην αναμέτρηση κι έχασαν ένα ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο έπεσαν πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο Άλαν Μάνους είπε «όχι» δεν δύο προσπάθειες του Τσάρλι Μουσοντά κι άλλη μία του Σινκλέρ, χαρίζοντας στην ομάδα του ένα βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να ξεκολλήσει από την ουρά της βαθμολογίας.
Για τους γηπεδούχος αυτή η ισοπαλία σημαίνει ότι η διαφορά τους από Αμπερντίν και Ρέιντζερς που ακολουθούν, αυξήθηκε στους 9 βαθμούς.

Κι ενώ στο «Σέλτικ Παρκ» η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτα, στο γήπεδο της Χάμιλτον τα γκολ έπεφταν βροχή. Σαρρής και Σκόνδρας που έπαιξαν και στα 90 λεπτά, δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν την ήττα της ομάδας από την Ρέιντζερς, η οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 5-3, που την έφερε στη δεύτερη θέση, ισόβαθμη με την Αμπερντίν.