Αγγλία

Έβγαλε… άσο απ’ το μανίκι στο 95’ η Γουλβς!

Ξέρανε τη Νιούκαστλ στα… χασομέρια η Γουλβς. Με τέρμα του Μπολί στο 95’, το οποίο πιθανόν δεν έπρεπε να μετρήσει, ισοφάρισε σε 1-1 τις «καρακάξες» και τους πήρε την… μπουκιά απ’ το στόμα.

Στο τέλος… γέλασε η Γουλβς.

Μέσα από τα χέρια της Νιούκαστλ ξεγλίστρησε (μεταφορικά και κυριολεκτικά) η νίκη στο «Μολινό», με τους γηπεδούχους «λύκους» να ισοφαρίζουν σε 1-1 στο πέμπτο λεπτό (είχε δείξει τέσσερα λεπτά ο διαιτητής) των καθυστερήσεων.

Το τέρμα σημείωσε ο Μπολί με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τραορέ και ασταθή επέμβαση του Ντουμπράβκα. Ωστόσο, όπως φαίνεται από το replay, ο άσος της ομάδας του Νούνο έβαλε αντικανονικά το χέρι του πάνω στον Σλοβάκο τερματοφύλακα και κακώς δεν υποδείχθηκε παράβαση.

inner

Το σκορ άνοιξε στο 56’ ο Χέιντεν με πλασέ με τον Ρουί Πατρίσιο να κάνει κακή εκτίμηση της φάσης. Έτσι, η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ έχει πλέον 25 βαθμούς σε 26 ματς και βρίσκεται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ οι γηπεδούχοι οι οποίοι είχαν τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα είναι στην έβδομη θέση με 39.