Γ' Εθνική

Όρθιος στην Καστοριά ο Άρης

Με ένα γκολ του Παπαδόπουλου, μόλις στο 3ο λεπτό, ο Άρης με τη βοήθεια των πολυάριθμων φίλων του, που βρέθηκαν στην Καστοριά, επικράτησε 1-0 της τοπικής ομάδας.

Με το δεξί μπήκε στον δεύτερο γύρο ο Άρης, αφού κατάφερε να φύγει από την έδρα της Καστοριάς με την πολύτιμη νίκη 1-0. Ένα τρίποντο που ήρθε σε έναν πάρα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο και προήλθε από ένα ωραίο πέρασμα του Ν’ Λουντούλου στον Παπαδόπουλο, που βγήκε προς τα έξω, σούταρε με το δεξί και σκόραρε αφού η μπάλα, βρήκε και σε αμυντικό.

Από εκεί και μετά ο Άρης διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι και στο 55ο λεπτό είχε την ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματα του, με τον Πόι να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ στο 55’. Ο Άρης με τη νίκη αυτή, έμεινε έναν πόντο πίσω από τον Πανσερραϊκό, ενώ ξεπέρασε την Καβάλα που έφερε ισοπαλία.