Ισπανία

Έκανε πάρτι κόντρα στην Σοσιεδάδ η Βιγιαρεάλ!

Πολύ πιο εύκολα από αυτό που δείχνει το τελικό 4-2 η Βιγιαρεάλ νίκησε την Σοσιεδάδ σκοράροντας τέσσερα τέρματα μέσα σε 35 λεπτά!

Το πρώτο 45λεπτο ήταν αρκετό για την Βιγιαρεάλ για να «καθαρίσει» το παιχνίδι με την Σοσιεδάδ. Ανώτερη από την αντίπαλό της επιθετικά κατάφερε να σκοράρει τέσσερα τέρματα μέσα σε 35 λεπτά και ουσιαστικά να... τελειώσει το παιχνίδι.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» ήταν καταιγιστικό στα πρώτα λεπτά. Στο 5ο λεπτό ο Ρουίθ άνοιξε το σκορ. Ο Φορναλς στο 17ο έκανε το 2-0 και ο Μπάκα λίγο αργότερα έδωσε «αέρα» τριών τερμάτων στην ομάδα του. Η Σοσιεδάδ στο 24΄μείωσε με τον Γιορέντε αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πάλι να σκοράρουν με τον Καστεγιέχο στο 34’

Το πρώτο 45λεπτο έληξε με το σκορ στο 3-1 και τον ρυθμό να πέφτει... Στη συνέχεια η Σοσιεδάδ σκόραρε στο 58ο λεπτό με τον Χοσέ αλλά δεν μπόρεσε να δώσει... συνέχεια.