Europa League

Έκανε τη δουλειά και προκρίθηκε η Γιουνάιτεντ!

Στο Europa League τα πάει καλά! Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, επικράτησε 3-0 της Παρτίζαν και προκρίθηκε στους «32» της διοργάνωσης!

Ήθελε τη νίκη για να πάρει την πρόκριση, αλλά και για να είναι πολύ πιο άνετη στις δύο τελευταίες αγωνιστικές!

Ο στόχος, λοιπόν, για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επετεύχθη, καθώς ιδιαίτερες δυσκολίες επικράτησε της Παρτίζαν 3-0 στο «Ολντ Τράφορντ», βρίσκεται στους «32» και εν όψει της τελικής ευθείας του 12ου ομίλου, ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ θα έχει την ευχέρεια να δώσει ευκαιρίες σε παίκτες που δεν έχουν ιδιαίτερο χρόνο συμμετοχής.

Έπειτα από δύο καλές ευκαιρίες του Ράσφορντ, τη λύση έδωσε ο Γκρίνγουντ στο 21', καθώς με πλασέ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 33' ο Μαρσιάλ με εξαιρετική ομαδική ενέργεια και ιδανικό τελείωμα έκανε το 2-0, «κλειδώνοντας» το ματς.

Για το δεύτερο ημίχρονο, η Γιουνάιτεντ αποφάσισε να κατεβάσει ταχύτητες, αλλά στο 49' βρήκε και τρίτο γκολ, με τον Ράσφορντ να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Γιανγκ και με δυνατό αριστερό σουτ να κλείνει το σκορ.