DOWNLOAD APPS

Έκανε το καθήκον της και περιμένει η Αϊντχόφεν

Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα η Αϊντχόφεν κόντρα στην Εξέλσιορ και με το 2-0 βρέθηκε στη δεύτερη θέση μαζί με τον Αγιαξ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Έκανε το καθήκον της και περιμένει η Αϊντχόφεν

Η Αϊντχόφεν νίκησε 2-0 την Εξέλσιορ στο «Φίλιπς Στάντιον», στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Eredivisie και βρέθηκε στη δεύτερη θέση προσωρινά, μαζί με τον Αγιαξ, περιμένοντας τι θα κάνει την Κυριακή ο «Αίας» στην έδρα της Τσβόλε και στους πρωταθλητές ελπίζουν να χάσει βαθμούς ο τετράκις πρωταθλητής Ευρώπης, ώστε να αποκτήσουν περισσότερες πιθανότητες, τουλάχιστον, για τη δεύτερη θέση.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στο +2 από τις θέσεις των πλέι άουτ.

Οι παίκτες του Φιλίπ Κοκού ήταν ανώτεροι και σκόραραν με τους Φαν Χίνκελ και Πρέπερ.


Η σύνθεση της Αϊντχόφεν: Ζοτ, Μορένο, Αρίας, Σβάαμπ, Βίλεμς, Πρέπερ, Γκουαρντάντο (85’ Χέντριξ), Ράμσελααρ, Φαν Χίνκελ (88’ Ζόζεφζουν), Περέιρο, Λ.Ντε Γιονγκ (85’ Σ. Ντε Γιονγκ)


Σταθερά στην τετράδα έμεινε η Χέρενφεν, η οποία νίκησε στο «Αμπελ Λένστρα» 2-0 την Ντεν Χάαγκ και την άφησε στο +3 από τις θέσεις
των πλέι άουτ.

Στην πρώτη εξάδα παρέμεινε η Ουτρέχτη, νικώντας 2-1 στο Ρότερνταμ τη Σπάρτα και την άφησε στο +3 από τα πλέι άουτ.

Διέσυρε τη Χέρακλες στο Αλμέλο με 4-1 η Γκρόνινγκεν και την ξεπέρασε κατά δύο πόντους, φτάνοντας στο -1 από την προνομιούχο επτάδα.


Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 13/1
Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Άλκμααρ 1-3
(89' πέν. Αντόνια / 69' Βέχορστ, 85' και 90' Γιαχανμπάχς)

Σάββατο 14/1
Χέρενφεν - Ντεν Χάαγκ 2-0
(63' και 64' Γκουτσάνεζαντ)

Χέρακλες - Γκρόνινγκεν 1-4
(90' Φαν Μίχεμ / 30' και 87' Μαχί, 34' Πάινε, 39' Σέρλοτ)

Αϊντχόφεν - Εξέλσιορ 2-0
(34' Φαν Χίνκελ, 59' Πρέπερ)

Σπάρτα Ρότερνταμ -Ουτρέχτη 1-2
(26' Καλέρο-52' Γιάνσεν, 88' Πέτερσον)

Κυριακή 15/1
Ρόντα - Φέγενορντ (13:30)

Τσβόλε - Άγιαξ (15:30)

Φίτεσε - Τβέντε

Βίλεμ - Ναϊμέγκεν (17:45)


Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

8η αγωνιστικής
  ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - Ν Ι Η
  ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 21 26 8 7 0 1
  ΑΓΙΑΞ 16 19 6 5 1 2
  ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 16 16 6 5 1 2
  ΦΙΤΕΣΕ 15 16 8 4 3 1
  ΤΣΒΟΛΕ 15 13 10 4 3 1
  ΧΕΡΕΝΦΕΝ 14 13 14 4 2 2
  ΟΥΤΡΕΧΤΗ 13 13 15 4 1 3
  ΑΛΚΜΑΑΡ 13 11 12 4 1 3
  ΦΕΝΛΟ 12 12 11 3 3 2
  ΕΞΕΛΣΙΟΡ 10 9 12 3 1 4
  ΑΝΤΟ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ 10 7 11 3 1 4
  ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ 9 12 14 2 3 3
  ΧΕΡΑΚΛΕΣ 9 12 14 2 3 3
  ΜΠΡΕΝΤΑ 7 9 15 2 1 5
  ΤΒΕΝΤΕ 6 9 12 2 0 6
  ΒΙΛΕΜ 6 9 19 2 0 6
  ΡΟΝΤΑ 6 8 17 2 0 6
  ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ 5 5 15 1 2 5

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/10/17 19:30 ΑΓΙΑΞ - ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ 4 - 0
14/10/17 19:30 ΡΟΝΤΑ - ΜΠΡΕΝΤΑ 1 - 0
14/10/17 21:45 ΟΥΤΡΕΧΤΗ - ΧΕΡΕΝΦΕΝ 3 - 1
14/10/17 21:45 ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ - ΤΣΒΟΛΕ 0 - 0
15/10/17 13:30 ΧΕΡΑΚΛΕΣ - ΦΙΤΕΣΕ 1 - 1
15/10/17 15:30 ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ - ΑΛΚΜΑΑΡ 1 - 1
15/10/17 15:30 ΦΕΝΛΟ - ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 2 - 5
15/10/17 15:30 ΒΙΛΕΜ - ΤΒΕΝΤΕ 3 - 1
15/10/17 17:45 ΑΝΤΟ ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ - ΕΞΕΛΣΙΟΡ 1 - 2
Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ