Γαλλία

Έκοψε τη… φόρα της Τουλούζ η Σεντ Ετιέν!

Το αήττητο των πέντε σερί αγωνιστικών της Τουλούζ σταμάτησε η Σεντ Ετιέν, παίρνοντας τη νίκη (3-2), που είναι η δεύτερη συνεχόμενή της.

Την καλή της κατάσταση επιβεβαίωσε η Σεντ Ετιέν.

Οι «στεφανουά» έφυγαν με τη νίκη (3-2) από την έδρα της Τουλούζ, η οποία μετρούσε πέντε σερί αγωνιστικές χωρίς ήττα.

Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, όπου πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με το τέρμα του Ντιονί στο 23’. Στο δεύτερο μέρος, η Τουλούζ ισοφάρισε με τον Γκραντέλ στο 63’, για να απαντήσει τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καμπελά, με τον Σαλιμπούρ να κάνει το 1-3 στο 75’.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι, χάρη σε γκολ του Ντουρμάζ –που είχε περάσει ως αλλαγή- στο 78’, αλλά το 2-3 έμεινε μέχρι το τέλος, αφού ο Ρουφιέ στο δεύτερο λεπτό καθυστερήσεων έκανε μία εξαιρετική επέμβαση, σώζοντας τη Σεντ Ετιέν.