Ισπανία

«Εξωγήινος» Κριστιάνο σε ματσάρα από... άλλον πλανήτη!

Πράματα και θάματα από τον Κριστιάνο Ρονάλντο! Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ πέτυχε καρέ(!) κόντρα στη μαχητική Τζιρόνα και η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με το... εντυπωσιακό 6-3 στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Μοναδική παράσταση από τον εξωπραγματικό Κριστιάνο Ρονάλντο στη ματσάρα του «Μπερναμπέου»!

Ο on fire μέσα στο 2018 Πορτογάλος σούπερ σταρ πέτυχε καρέ(!) και συνέβαλε τα μέγιστα προκειμένου να διαμορφωθεί το εντυπωσιακό 6-3 της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην μαχητική Τζιρόνα, που δεν φοβήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα και έπαιξε στα ίσα και ανοιχτά...

Αποτέλεσμα που δεν αλλάζει τίποτα στη βαθμολογία της La Liga για τους πρωταθλητές Ευρώπης (ανέβηκαν τρίτοι) αλλά επιβεβαιώνει πως έχουν πάρει τα πάνω τους ενόψει του μεγάλου στόχου: Της κατάκτησης του Champions League!

Την ίδια ώρα, οι ηττημένοι έμειναν στο -2 από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια και θα κάνουν τον υπέρ πάντων αγώνα στο φινάλε του πρωταθλήματος για να πετύχουν το κόλπο γκρόσο...

Το… πάρτι ξεκίνησε μόλις στο 11’, με τον Κριστιάνο να πιάνει ωραίο σουτ στην κίνηση και να ανοίγει το σκορ. Πάνω που η βασίλισσα θα έπρεπε να πάρει αέρα δύο τερμάτων, ο Λούκας Βάσκεθ υποδέχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ και το γκολ του δεν μέτρησε στο 24’. Σα να μην έφτανε αυτό, ήρθε η ισοφάριση στο 30’, χάρη σε εξαιρετική κεφαλιά του Στουάνι! Στο πρώτο 20λεπτο του δεύτερου μέρους, όμως, οι Μαδριλένοι παρέσυραν τους Καταλανούς που δεν κλείνονταν και προσπαθούσαν να χτυπήσουν το ματς… Στο 47’ και στο 64’ ο CR7 βρήκε ξανά δίχτυα, ενδιάμεσα… σέρβιρε ένα στον Λούκας Βάσκεθ (59’) και τα πάντα έλαβαν τέλος, με τη Ρεάλ να… ξεφεύγει με 4-1. Ο Στουάνι μείωσε εκ νέου (67’), στη συνέχεια απείλησε σε 2-3 περιπτώσεις για να προκαλέσει άγχος στους παίκτες του Ζιντάν, αλλά στο 86’ ο Μπέιλ, ερχόμενος από τον πάγκο, έβαλε τη δική του.. πινελιά του. Δύο λεπτά αργότερα ο Χουάνπε πέτυχε ακόμη ένα γκολ για την Τζιρόνα, προτού στις καθυστερήσεις ο Ρονάλντο βάλει το… κερασάκι στη τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 6-3, με το 21ο τέρμα του μέσα στο 2018.