Γαλλία

Εκτός Κυπέλλου η Λιόν

Η Καέν με ένα γκολ στο 79ο λεπτό πέταξε εκτός συνέχειας την Λιόν με 1-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας.

Σε ένα ματς που είχε καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες, η Καέν κράτησε το μηδέν και 13 λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα κατόρθωσε να πάρει τη νίκη με ένα γκολ του Ντιομαντέ.

Η Λιόν έμεινε εκτός ημιτελικών του Κυπέλλου Γαλλίας γιατί στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν με τον Μαολιντά ειδικά στο φινάλε του πρώτου μέρους μέσα σε ένα πεντάλεπτο δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Η γηπεδούχος άρχισε να παίρνει τα πάνω μετά το 60’ και μετά από μια καλή στιγμή στο 68’, στο 77’ ο Ντιομαντέ έκανε το 1-0 και χάρισε την πρόκριση στην γηπεδούχο.

Επιμέλεια: Κώστας Μιαούλης