Αγγλία

Έμειναν ανίκητοι οι «λύκοι»!

Άντεξε η Γουλβς κόντρα στην Μπράιτον, παίρνοντας το 2-2 και επεκτείνοντας το αήττητο σερί της στην Πρέμιερ Λιγκ!

Έντεκα σερί παιχνίδια αήττητη συμπλήρωσε η Γουλβς που συνεχίζει να … τρελαίνει κόσμο στην φετινή Πρέμιερ Λιγκ και να παραμένει σε τροχιά Ευρώπης!

Οι «λύκοι» συμπλήρωσαν σχεδόν τρεις μήνες που αρνούνται να χάσουν και με το 2-2 στην έδρα της Μπράιτον είναι πλέον ισόβαθμοι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και φιγουράρουν στην 5η θέση της βαθμολογίας, μπροστά από ομάδες όπως η Τότεναμ ή η Άρσεναλ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ζότα, ο οποίος άνοιξε το σκορ για λογαριασμό του συγκροτήματος του Εσπίριτο Σάντο στο 28’, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε την απάντηση στην αντεπίθεση των γηπεδούχων, μέσω της οποίας ήρθε η ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά.

Στο 34’ ο Μοπέι και στο 36’ο Πρόπερ με τα δικά τους γκολ άλλαξαν τις ισορροπίες, αλλά ένα λεπτό πριν το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου, ξανά ο Ζότα διαμόρφωσε το τελικό 2-2.