Ισπανία

Ένα και… καλό για την ανεβασμένη Χετάφε

Ένα γκολ στο τρίτο μόλις λεπτό του ματς χρειάστηκε η Χετάφε για να επικρατήσει 1-0 της Ρεάλ Σοσιεδάδ και να συνεχίσει την θετική πορεία που την κρατάει κοντά στην εξάδα του ισπανικού πρωταθλήματος.

Το θετικό της σερί συνεχίζει η Χετάφε, που επικράτησε 1-0 της Σοσιεδάδ στην 16η αγωνιστική της La Liga.

Το σύνολο του Χοσέ Μποντάλας έμεινε για τέταρτο σερί ματς αήττητο και ανέβηκε –τουλάχιστον προσωρινά- στην πέμπτη θέση, βυθίζοντας τους φιλοξενούμενους στην 13η, αφού μέτρησαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μολίνα στο τρίτο μόλις λεπτό του παιχνιδιού, όταν εκμεταλλεύτηκε λάθος του Μογιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ψηλοκρεμαστό σουτ=.