Γαλλία

Ένα και την… έκαψε τη Μονπελιέ το Στρασβούργο!

Το γκολ του Αζορκέ ήταν αρκετό για το Στρασβούργο, ώστε να επικρατήσει 1-0 της Μονπελιέ.

Επιστροφή στις νίκες για το Στρασβούργο!

Μετά την ήττα από τη Λιλ, η ομάδα του Λορί έφτασε στο «τρίποντο», επικρατώντας 1-0 της Μονπελιέ και έτσι παράλληλα βγήκε από την «επικίνδυνη ζώνη».

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Αζορκέ στο 26', με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι με τον Σκούλειτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Από την άλλη, αυτή ήταν η πρώτη ήττα της Μονπελιέ, ύστερα από τρεις αγωνιστικές, όπου μετρούσε δύο νίκες και μία ισοπαλία.