Γ' Εθνική

Επέστρεψαν τα Τρίκαλα – Μεγάλο διπλό ο ΟΦΙ

Δύο αγωνιστικές μακριά από τις νίκες ήταν πολλές για τα Τρίκαλα, που επιβλήθηκαν 2-1 του Θεσπρωτού στην 22η αγωνιστική της Football League. Μεγάλη νίκη και για Ιεράπετρα, 2-1 στην έδρα της Βέροιας.

Επέστρεψαν στα τρίποντα τα Τρίκαλα που επιβλήθηκαν 2-1 του Θεσπρωτού. Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας, έπειτα από μια ήττα και μια ισοπαλία, πήραν τους πολύτιμους βαθμούς που τους κρατούν στην κορυφή της βαθμολογίας, έπειτα από 22 αγωνιστικές.

Το σκορ άνοιξε στο 38’ ο Ριζογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 68’ λόγω αποβολής του Ζούρκου με δεύτερη κίτρινη, με τον Πέλκα στο 85’ να διπλασιάζει τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Ντάλα Κόστα στις καθυστερήσεις.

Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε η Ιεράπετρα, περνώντας με 2-1 από την έδρα της Βέροιας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο τέταρτο μόλις λεπτό με τον Πασά, όμως οι Κρητικοί έκαναν την ολική ανατροπή στο δεύτερο μισό, με γκολ των Χαντί στο 54’ και Αποστολόπουλο στο 66’. Με το τρίποντο ανέβηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, όσους έχει και ο Ιωνικός που βρίσκεται στη δεύτερη θέση με ένα παιχνίδι λιγότερο.