Super League 2

Επέστρεψε στις νίκες και... πιέζει τον Πλατανιά ο Απόλλων Λάρισας

Ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε με 3-1 των Τρικάλων και μείωσε ξανά τη διαφορά από τη δεύτερη θέση και τον Πλατανιά στον βαθμό.

Με άνεση και... στιλ ο Απόλλων Λάρισας!

Οι «κυανόλευκοι» πάτησαν το γκάζι για ένα ημίχρονο, επικράτησαν 3-1 των Τρικάλων και μείωσαν εκ νέου τη διαφορά από τη δεύτερη θέση και τον Πλατανιά (σσ. αυτή τη στιγμή πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου) στον έναν βαθμό.

Οι παίκτες του Μπελά ήξεραν πως από τη στιγμή που απομένουν τρεις αγωνιστικές για τη λήξη του πρωταθλήματος, έπρεπε να πάρουν πάση θυσία το τρίποντο ώστε να μειώσουν τη διαφορά από τον Πλατανιά και να του προσθέσουν... άγχος. Και έδειξαν αποφασισμένοι να κυνηγήσουν την τύχη τους!

Ο Τσούπρος μόλις στο 10΄άνοιξε το σκορ για τους Λαρισαίους, ενώ έξι λεπτά μετά ο Γκουντρουμπής έγραψε το 2-0. Πριν καν τα Τρίκαλα πάρουν... χαμπάρι τι είχε συμβεί, ήρθε ο πολύπειρος Χατζής στο 24’ να γράψει το 3-0 και να... τελειώσει ουσιαστικά το ματς. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στις αρχές της επανάληψης με πέναλτι του Τριανταφυλλάκου για το τελικό 3-1.

Πλέον, ο Απόλλων Λάρισας έχει έναν βαθμό λιγότερο από τον Πλατανιά, τον οποίο όμως υποδέχεται σε δύο αγωνιστικές σε ένα ματς που πιθανότατα θα καθορίσει ποια ομάδα θα αγωνιστεί στα μπαράζ για την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα. Από την άλλη μεριά, τα Τρίκαλα... έμπλεξαν για τα καλά με αυτή την ήττα καθώς είναι ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας έναν βαθμό περισσότερο από τον Ηρόδοτο.