Σκωτία

Έπιασε τρία πέναλτι ο τερματοφύλακας της Νταντί Γιουνάιτεντ! (pic, vid)

Ο Κάμι Μπελ σταμάτησε τρεις φορές τους αντιπάλους του από τα 11 βήματα.

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά τρία πέναλτι σε ένα ημίχρονο έπιασε ο Κάμι Μπελ! Ο τερματοφύλακας της Νταντί Γιουνάιτεντ ήταν αποφασισμένος να μη δεχθεί γκολ από τη βούλα και σταμάτησε τους Γκάβιν Ράιλι, Νίκι Κλαρκ και Πολ ΜακΜιούλαν στο 9’, το 25’και το 32’ κρατώντας τη Ντανφέρμλιν στο μηδέν στα πρώτα 45'.

Μπορεί να… επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η εξωπραγματική του εμφάνιση έσπρωξε τα «μανταρίνια» προς τη νίκη με 3-1, παρά την (προφανώς) πολύ κακή μέρα των αμυντικών και το ότι η ομάδα του έπαιξε με 10 για το τελευταίο μισάωρο.

Μετά από αυτή την εμφάνισή του ο Σκοτσέζος κίπερ πήρε φυσικά και τη μπάλα του αγώνα