Oλλανδία

Επιτέλους νίκη για τη Φένλο

Μετά από πέντε αγωνιστικές η Φένλο πανηγύρισε και μια νίκη (2-0).

Μετά από πέντε αγωνιστικές η Φένλο πανηγύρισε και μια νίκη (2-0). Θύμα αυτής ήταν η Τσβόλε η οποία δεν μπόρεσε να αντιδράσει όταν έμεινε με δέκα παίκτες. Αυτό ήταν και το καθοριστικό σημείο του αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ολλανδίας.

Στο 26ο λεπτό ο Μπερ, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έκανε μια άτσαλη έξοδο και με το πόδι χτύπησε πολύ σκληρά τον επιθετικό της Φένλο ο οποίος προσπάθησε να τον περάσει και να στείλει τη μπάλα στην κενή εστία. Ο διαιτητής σωστά έδωσε το πέναλτι και την απευθείας κόκκινη κάρτα, δίνοντας την ευκαιρία να προηγηθεί.

Έτσι κι έγινε καθώς ο Σούσιτς στο 28ο λεπτό εκτέλεσε σωστά το πέναλτι και έτσι έκανε το 1-0. Η Φένλο εκμεταλλεύθηκε την αριθμητική της υπεροχή και έτσι στο 66ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά της με τον Γιόστεν.