Ισπανία

Έσπασε την κακοδαιμονία της με την Εϊμπάρ η Βαλένθια

Στο πρώτο παιχνίδι της σημερινής ημέρας για την Πριμέρα Ντιβισιόν οι «νυχτερίδες» επικράτησαν 1-0 με ένα τέρμα του Γκόμες στο 27ο λεπτό.

Μετά από έξι παιχνίδια η Βαλένθια κατάφερε να πανηγυρίσει μια νίκη απέναντι στην Εϊμπάρ. Στο πρώτο παιχνίδι της σημερινής ημέρας για την Πριμέρα Ντιβισιόν οι «νυχτερίδες» επικράτησαν 1-0 με ένα τέρμα του Γκόμες στο 27ο λεπτό.

Οι παίκτες της Βαλένθια ήταν περισσότερο επιθετικοί και έχασαν ευκαιρίες για να σκοράρουν και δεύτερο τέρμα αλλά είδαν πολλές από αυτές να σταματούν στον Ντμίτροβιτς.. Η Εϊμπάρ έμεινε με δέκα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά τη δεύτερη κίτρινη που δέχθηκε ο Ολιβέιρα.