Κύπρος

Έσωσε παλικαρίσιο βαθμό ο ΑΠΟΕΛ

Σε ένα ματς που πήρε φωτιά στα τελευταία λεπτά, ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε σε 2-2 την ΑΕΚ στο κυπριακό ντέρμπι με δύο γκολ σε τρία λεπτά.

Σπουδαίο βαθμό «έσωσε» ο ΑΠΟΕΛ, ισοφαρίζοντας σε 2-2 την ΑΕΚ Λάρνακας, σε ένα ματς που έγινα… χαμός στο τελευταίο μισάωρο.

Η ομάδα της Λάρνακας κατάφερε να προηγηθεί στο 64’ με πλασέ του Τρικόφσκι, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα, από ασίστ του Φακούντο στο 75΄.

Τη λύση για τον ΑΠΟΕΛ έδωσε ο Μπέζιακ με δύο πανομοιότυπα τέρματα σε τρία λεπτά και παρότι είχε μπει στο ματς ως αλλαγή στο 70’. Αρχικά, μείωσε με κεφαλιά στο 83’, ενώ με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε στο 85’, μετά από εκτέλεση κόρνερ.